Praca bez pyłu: Łatwe szlifowanie ścian i sufitów. Jaką szlifierkę do gładzi wybrać? Część 1

Nieodłącznym elementem prac remontowo-budowlanych jest pył i kurz. Są one nie tylko uciążliwe, ale też szkodliwe dla zdrowia. Oprócz standardowych rozwiązań w postaci kartonów na podłogach czy folii malarskich w ostatnich latach przychodzą nam z pomocą profesjonalne narzędzia i urządzenia pozwalające ograniczyć zapylenie pomieszczeń w trakcie pracy.

Czytaj więcej …

Ukosowanie i zaokrąglanie krawędzi metalowych z NorBevel od Norton

Przygotowanie krawędzi elementów przeznaczonych do spawania jest niezmiernie ważnym elementem pozwalającym uzyskać dobrej jakości spoinę. Ukosowarki NorBevel-6 i NorBevel-12 są uzupełnieniem rozwiązań marki Norton w dziedzinie obróbki metalu.

Czytaj więcej …

Jakie przyrządy i narzędzia pomiarowe wybrać? Profesjonalne narzędzia pomiarowe MIB

Wykonywanie pomiarów jest nieodłącznym elementem pracy np. w warsztacie. Często stajemy przed pytaniem jak dobrać przyrząd do zadania pomiarowego? Na to pytanie powinniśmy sobie odpowiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup narzędzia. Przemyślana decyzja pozwoli nam uniknąć rozczarowań i błędnych pomiarów.

Czytaj więcej …

Pierwsza w branży szlifierka sieciowa z silnikiem bezszczotkowym – HITACHI G13VE WQ

Szlifowanie czy cięcie to dla fachowcy chleb powszedni. Jednak aby pracy była efektywna warto wybrać jak najlepsze narzędzia. Wśród dostępnych na rynku szlifierek kątowych zdecydowanie wyróżnia się szlifierka Hitachi G13 VE WQ. Silnik bezszczotkowy i zasilanie z sieci? Tak, z Hitachi jest to możliwe.

Co wyróżnia szlifierkę HITACHI G13VE WQ?

Czytaj więcej …

O czym pamiętać jesienią w ogrodzie?

Coraz niższe temperatury, kolorowe liście spadające z drzew to oznaki, że nadszedł czas jesiennych porządków w ogrodzie.

O czym pamiętać jesienią w ogrodzie?

Jesienne porządki warto zacząć od zebrania liści z trawnika. Wbrew pozorom nie tworzą one warstwy ochronnej, a barierę uniemożliwiającą trawie odpowiednie oddychanie, co w rezultacie może doprowadzić do jej zniszczenia.

Czytaj więcej …